Renkli Desenli Asfalt

_

Günümüzde yolların görünümü oldukça fazla önem taşımaktadır. Özellikle turizm bölgeleri için yapılar ve tarihi eserler kadar bu yapılara giden yollar da önemlidir. Renkli desenli asfalt üzerine çevrelemiş olduğunuz yapılara farklı bir görünüş katabilir, semt veya mahalleleri renklendirebilirsiniz. Kente yeni bir bakış açısı katacak olan renkli desenli asfaltlar dayanıklılık konusunda da adından iyi bir şekilde söz ettirmektedir. Tüm mevsimler ve tüm hava koşulları için uygun olan asfalt üzerinde kötü havalarda desen ve renk bozulma gibi durumlar ile karşılaşılmaz. Bu da ek masraf olmadan işinizi tek seferde bitirebileceğiniz anlamına gelir. Bakımları yapıldığı takdirde uzun yıllar boyunca boya veya yeni bir asfalt çalışması yapmadan kullanım yapılabilir. Dekoratif asfalt işini yapan ustalar ise bu konuda oldukça önemlidir. İşini profesyonel bir şekilde yapan kişiler ile çalışmak her zaman için sizin yararınıza olacaktır. Firmamız içerisinde işini bilen, uzun süredir bu iş ile uğraşan ustalar mevcuttur ve işinizi asla yarım bırakmaz, baştan savma yapmazlar.

Renkli Asfaltlar Nerede Kullanılır?

Günümüzde yapıları veya mahalleleri güzelleştirmek adına renkli ve desenli asfaltlar birçok yerde kullanılmaktadır. Renkli desenli asfalt göze hitap eden bir yol olduğu için ziyaretçilerin, o yolu kullanan kişilerin de dikkatini fazlaca çeker. Böylece akılda kalıcılık yakalayabilirsiniz. Yaya kaldırımları üzerinde renkli ve desenli asfaltlara çok daha fazla rastlamaktayız. İnsan ağırlığı asfalta zarar vermeyeceğinden dolayı kullanımı çok daha fazla ömürlü olabilmekte. Aynı zamanda mahallede veya site içerisinde yürüyüş yolunuz varsa renkli desenli asfalt yardımı ile o yolu kullananların gözüne çok güzel bir şekilde hitap edebilirsiniz.

Semt üzerinde en kalabalık caddeler prestij cadde adı ile geçer. Bu caddeler üzerinde çok fazla insan olmaktadır. Gerekli süslemeler ile bu caddeler güzel görünümlü hale getirilir. Fakat birçoğu yolları dikkate almazlar. İnce düşünerek prestij caddelerinize renkli desenli asfalt yerleştirerek en kalabalık olan caddeye yeni bir bakış açısı getirebilir, ziyaret oranını yükseltebilirsiniz. Lüks siteler içerisinde bulunan spor ve park alanları için de kullanılabildiği gibi pazar ve meydanlar üzerinde de güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. İnsanların ayak bastığı yerler dışında otomobiller için de asfalt kullanımı mümkündür. Alışveriş merkezlerinin otoparklarında veya katlı otoparklarda renkli desenli asfalt kullanımı mümkündür. Otomobillerin ağırlığı sizi korkutabilir fakat asfalt dayanıklı bir malzemeden yapıldığı için bir sorun olmayacaktır.

Renkli Desenli Asfalt Kullanımının Avantajları

  • Renkli desenli asfalt üzerinde özel çimentolar kullanılmaktadır. Bu çimentolar üzerine akrilik esaslı boya ilave edilir. Akrilik esaslı boya özel yapım çimentoya iyi bir şekilde yapışacağından dolayı renk solma gibi durumlar ile karşılaşılmaz. En kuvvetli yağmur yağışlarında bile asfalt üzerindeki renkler ilk günkü gibi durur.
  • Yine özel çimento içerisinde bir madde sertleştiricisi bulunur. Bu sayede diğer asfaltlar gibi aşınma durumu yaşanmaz. Uzun yıllar boyunca üzerinde hareketlilik olsa dahi kusursuz bir şekilde kullanımına devam edilebilir.
  • -30 ile +70 derece arasında olan yerler için hem asfaltta hem de renk ve desen maddelerinde sorun olmaz. Sert hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
  • Asfaltlar bildiğiniz üzere güneş ışınları ile temastan sonra aşırı sıcak hale gelir. Özel asfalt boyası sayesinde asfalt maddelerine güneş ışınları ulaşmayacak olup içerisinde de ısı tutmayacaktır. Böylece sıcak havaları daha da sıcak hale getirmeyeceksiniz.
  • Sipariş ettiğiniz renk ve desenleri değiştirebilirsiniz. Üstelik asfalt yerinden sökülmeden bu işlem yapılabilir. Renk solma gibi durumlarda da boyama talebinde bulunabilirsiniz.
  • Kaplama boyası içerisine bulunan maddelerden dolayı sıradan beton veya asfaltlara göre çok daha fazla uzun ömürlüdür.

Teklif Formu

Tüm asfalt işleriniz için formu doldurarak hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz…

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir