Renkli Desenli Asfalt Yapımı

Renkli Desenli Asfalt Yapımı, günümüzde yaygın kullanılan bir yöntemdir. Sağladığı avantajlar ve düşük maliyeti sayesinde yaptıracak olan kişilerin cebini büyük oranda rahatlatmaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş olup, bulunduğu ortamın ambiyansını kolay bir şekilde değiştirebilmektedir. Kapalı ve açık alanlarda kullanıma uygun olan. Renkli desenli asfalt uygulaması içerdiği maddeler ile sağlamlık testinden de başarılı bir şekilde geçmektedir. İlk yapım aşamasının ardından uzun süreler boyunca bakım gibi pürüzler ile kişileri uğraştırmaz. Böylece planladığınız bölgeye ait güzel görünüm hiç bozulmadan devam eder. 

Renkli Desenli Asfalt Yapımı

Renkli Desenli Asfalt Yapımı, hızlı bir şekilde tamamlandığı için çoğu yere uygun bir yapıdır. Özellikle bisiklet yolu, yürüyüş yolu, koşu yollarını renklendirmek için kullanılır. Bu yollar renkli desenli asfalt ile süslendiği zaman yayaların yürüme, koşma ve bisiklet yolları basit bir şekilde ayrılabilmektedir. Düşük maliyet ile çevrede emniyeti sağlayarak estetik görünüm yaratabilirsiniz. Renkli asfalt fiyatları uygulanacak alan büyüklüğüne göre değişiklik gösterse de genel olarak bakıldığında kişilere fazla yük olmamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Alanlar

Diğer yapılar ile karılaştırıldığı zaman bakım gibi durumlar istemediği için kârlı duruma geçersiniz. Çocuk oyun parkları için de kullanılan renkli desenli asfaltlar aynı zamanda prestij yolları, spor alanları, meydanlar ve genel parklar üzerinde kullanılabilmektedir. Baskı asfalt sayesinde de desenleri orantılı ve yamuk olmayan bir şekilde asfalt üzerine uygulamasını yaptırabilirsiniz. İşinde profesyonel olan ustalar bu noktalara çok dikkat edecek olup projeniz için uygun işler ortaya çıkacaktır.

Renkli Desenli Asfalt Avantajları

  • Renkli desenli asfaltlar öncelikle kişilere düşük maliyet garantisi sunar.
  • Uzun süre boyunca aşınmadan, desenler bozulmadan ve renkler solmadan kullanabilirsiniz.
  • Desen değiştirmek istediğiniz zaman kısa süre içerisinde renk ve desen değişikliği yapabilirsiniz. Bu durumda yola bir zarar verilmez, sadece desen ve renkler değiştirilir.
  • Özel çimento ve boya sayesinde sert darbelere karşı dayanıklıdır.
  • Asfalt açık havada kullanıldığı zaman boyalar sayesinde güneş ışınlarını üzerine toplayıp etrafa ısı saçmaz. Bu da çok sıcak iklime sahip illerde veya ilçelerde asfalt kullanacak kişilerin işine yaramaktadır.
  • -30 ile +70 derece arasında sert hava koşullarına dayanıklıdır. Sert yağmurlar, karlar hiçbir şekilde asfalta veya desenlere zarar vermez. Zarar verse dahi kısa sürede onarım gerçekleştirebilir.
  • Normal asfalt beton asfalta göre çok daha uzun ömürlüdür.
  • Proje başlangıç süresi ile bitiş süresi çok kısadır. Desenler ve asfalt kısa süre içerisinde tamamlanır ve hizmete açılır.