Klasik Asfalt

_

Dünya tarihinin en eski yol yapımı malzemesi olan asfalt günümüzde de gelişmiş bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Avrupa ve ülkemizde olmak üzere büyük oranlarda kullanıma sahiptir. Ülkemizin %100’lük bir kısmı soğuk tercihe göre sıcak asfalt ile kaplanmaktadır. Avrupa’da bu rakam %72’leri bulmaktadır. Tek başına Amerika ülkesi ise %92 gibi büyük bir rakam ile yollarını asfalt olarak yapmaktadır. İçerdiği özel maddeler sayesinde uzun süreli kullanım ömrü sunduğu için yaygın olarak kullanılır. Üstelik asfalt yol çalışması uygulandığı andan itibaren uzun süreler boyunca bakım çalışması da gerektirmez. Bu da demek oluyor ki asfalt yoldan sonra ek masraflar yaşanmayacak. Tek seferlik ödeme dahilinde uzun yıllar boyunca asfalt yolunuzu kullanabileceksiniz. Farklı kullanım alanlarına sahip klasik asfalt sayesinde lüks siteler içerisinde veya semt, mahalle, caddeler üzerinde çalışmalar yapabileceksiniz.

Klasik Asfalt Çalışması Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gereken Husus

Asfalt yol yapısı üzerine bir koruyucu renklendirici eklenmediği takdirde sıcak havalarda kötü duruma düşürebilir. İçerisinde bulunduğu maddeler nedeniyle güneş ışınlarını kendisine çeker ve yerden yükselen bir sıcak hava verir. O yüzden aşırı sıcak ve güneş alan yerlerde klasik asfalt kullanımı sakıncalı olabilir. Önüne geçmek için özel maddelerden yapılmış renklendirici maddeler kullanılabilir. Böylece güneş ışınları kesilerek asfalt ile temas etmesi engellenir. Yerden yükselen sıcak hava bu vesile ile kesilmiş olur. Asfalt kullanacağınız alanda güneşin gün içerisinde hareketlerini izlemek işinize yarayabilir. Eğer güneş ışınları dik ve direkt olarak asfalt üzerine gelecek bir alana klasik asfalt yaptıracaksanız yukarıda belirtmiş olduğumuz çözümü uygulayabilirsiniz. Renklendirme konusunda kişilerin renk solma gibi aklına takılan soruları olabilir. Fakat asfalt malzemesi içerisine eklenen özel karışımlar sayesinde boyalar asfalta iyi bir şekilde yapışır ve çıkmaz. Asfalt gibi boyama yapıldıktan sonra da uzun süreler boyunca bakım çalışması yaptırmanıza gerek kalmaz.

Asfalt renklendirme daha çok işlek caddeler ve yürüyüş, kaldırım asfalt yollarında uygulanmaktadır. Eğer araçların güzergahında, insanların yürümeyeceği bir yerde asfalt çalışması yaptıracaksınız renklendirme yapmanıza da gerek kalmaz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise asfaltın malzeme kalitesidir. Çoğu asfalt sıcak havalarda aşınır ve kullanılmaz hale gelebilir. İşinin ustası kişiler ile birlikte çalıştığınızda asfalt içerisine eklenen malzemeler sayesinde bunun engellenebildiğini göreceksiniz. Bu çalışma neticesinde de yine asfalt yolunuzu uzun yıllar boyunca bakım yapmadan sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Klasik Asfalt Kullanım Alanları

Klasik asfalt genel fabrika sahalarında sıkça kullanılmaktadır. Ağır yüklü tırların sürekli geçişi için dayanıklı yol sayesinde uzun süreler boyunca tekrar yol yapım çalışması gerektirmez. Asfalt aynı zamanda kaldırımlar, cadde ve sokaklar, site yolları için de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle soğuk iklime sahip yerlerde asfalt çalışmaları bu alanlarda oldukça fazladır. Açık ve kapalı otopark alanları da tercihlerini klasik asfalt yönünde kullanarak ağır geçişlere maksimum dayanıklılık katmaktadır. Projeniz dahilinde bir tören alanına veya meydana sahipseniz, burada uzun soluklu bir zemin istiyorsanız asfalt işinizi fazlasıyla görecektir.

Klasik Asfalt Avantajları

 • Maliyet bakımından oldukça düşüktür. Ayrıca yapımından sonra uzun süreler boyunca bakım çalıştırması gerektirmez, size ek masraf çıkarmaz.
 • Hızlı uygulanabilirlik sebebiyle aynı gün içerisinde kullanıma hazır hale getirilebilir.
 • Esnek yapıya sahip olan klasik asfalt, yüksek ısılara karşı dayanıklıdır.
 • Otoparklar için yüksek kayma direnci gösterir, kazaları engeller.
 • Hasar halinde hızlı ve kolay onarım sağlanır.
 • Pürüzsüz ve düzgün yüzey oluşturabilme imkanı sunar.
 • Yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir.

Teklif Formu

Tüm asfalt işleriniz için formu doldurarak hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz…

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir