Kapalı Otopark

_

Kapalı otoparklar günümüzde araç parkı için rahat yer bulunabilen yerlerdir. Araç fazlalığı dolayısı ile yol üzerinde park edecek yer bulamayan ve aracını güvende tutmak isteyenler kapalı otopark tercihini kullanmaktadır. Kapalı otoparklar görünüm açısından müşterilerin gözüne hitap etmeli ve akılda kalıcı olmalıdır. Bunlar başarıldığı takdirde kişiler sürekli olarak aynı otoparkı tercih ederek sahibine daha fazla para kazandırırlar. Aynı şekilde o bölgede olan çevrelerine de otoparkınızı önererek potansiyel müşterilerinizi arttırabilirler. Bunun için yapacak olduğunuz işlemler de oldukça basittir. Kapalı otopark içerisinde kullanacak olduğunuz malzemeleri ustalar eşliğinde seçerek uygun renklendirme yapabilirsiniz. Bu sayede akılda kalıcı olursunuz. Kişiler çevreye geldikleri zaman direkt olarak sizin otoparkınızı tercih eder, hem güvenli hem de kaliteli hizmet alırlar. Ayrı otoparklar haricinde alışveriş merkezlerinde bulunan otoparklar için de klasik asfalt veya renkli desenli asfaltlar kullanılabilir. Renkli asfaltlar sayesinde araçların nereden çıkıp nereye gireceklerini, şeritlerini en iyi şekilde belli edebilirsiniz.

Kapalı Otopark Asfalt Avantajları

Kapalı otoparklarda kullanılacak iki türde asfalt türü bulunur. Kişiler klasik asfalt tercih edebileceği gibi renkli asfalt da tercih edebilir. Klasik asfalt tek düze görünüşe sahiptir ve sadelikten yanadır. Site veya apartmanların dış görünüşleri sade bir yapıya sahipse klasik asfalt kullanımı uygun olacaktır. Fakat alışveriş merkezleri, rezistans veya plazalar için renkli asfalt kullanımı kişilerin gözüne çok daha iyi şekilde hitap eder. Özellikle alışveriş merkezlerinde müşterilerinizin gözlerine renkler ile hitap edip anlamı olan renkler kullanabilirsiniz. Mavi rengi kullanarak mağazalara gelen kişilerin giyim mağazalarına yönelmelerini sağlayabilirsiniz. Bu türde renk anlamları mevcuttur. Alışveriş merkezinizin logosu ve konseptine uygun renkler de otopark zemini üzerinde tercih edilebilir. Kapalı otopark zeminleri hakkındaki avantajları aşağıdaki maddeler ile görebilmeniz mümkün olacaktır.

 • Zemine uygulanacak olan asfalt ve renkli asfaltın maliyeti düşüktür.
 • Ortamınıza estetik bir görünüş sağlar, göze hitap eder.
 • Projeye başlama tarihinden kısa bir süre sonra işlemler tamamlanır, kullanıma açık hale getirilir. Böylece zamandan tasarruf edersiniz. Aynı zamanda herhangi bir hasar durumunda da onarım süresi çok hızlıdır. Müşterilerinize karşı mahcup olmadan kısa süre içerisinde onarım tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Otopark asfaltları dayanıklıdır. Üzerine ağır yükler bulunsa dahi aşınma ve çatlama gibi olaylar olmaz. Renkli asfaltların boyaları da aynı şekildedir. Boyalarda çatlama, renk solma olayları görülmez. Görülse dahi kısa süre içerisinde düşük maliyet ile onarımı sağlanır.
 • Kapalı otopark asfalt zemini emniyetlidir. Araçların lastikleri ile temasında kaydırma problemi yaşanmaz.
 • Renkli asfalt zeminler üzerinde kir tutmaz. Bu da temizlikçi maliyetinden kısmanıza olanak sağlar. Otoparkı ziyaret eden kişilerin gözünde de kaliteli bir izlenim yaratırsınız.
 • Sağlıklıdır. Çevreye kanserojen maddeler yaymaz.
 • Güvenlidir ve yaşanabilecek kazaları minimuma indirir.

Kapalı Otopark Asfalt Zemin Uygulama Alanları

Kapalı otopark için asfalt zeminlerin uygulama alanları oldukça geniştir. Otopark olabilecek her yerde asfalt zemin kullanılabilir. Buna ek olarak asfalt zemine ayrıcalık katmak isteyenler renklendirmeden faydalanabilirler. Renklendirme ile otoparkınızda estetik bir görünüş elde ederek kalitenizi ortaya koyabilirsiniz. Renkli asfalt uygulaması genel olarak alışveriş merkezlerinin, rezidansların, plazaların otoparklarında kullanılır. Bu binalar gösterişli olduğu için otoparklarında da tek düze yanlısı olunmaz. Klasik asfalt uygulamaları ise site içlerinde bulunan otoparklarda, otellerde, katlı kapalı otoparklarda kullanılabilir. Fakat yine de kişiye bağlı olarak bu alanlarda klasik asfalt yerine renkli asfaltlar da tercih edilebilir. Tamamen kişinin isteğine bağlı olan bir durumdur. Her iki tercihin de sağlamlık durumları aynıdır.

Teklif Formu

Tüm asfalt işleriniz için formu doldurarak hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz…

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir