Dekoratif Asfalt

Dekoratif Asfalt, ile cadde ve meydanların yanı sıra aklınıza gelebilecek tüm projelerinize renk katabilirsiniz. Günümüzde sıradan olmak yerine farklılıkları tercih edenler daha fazla ilgi görmektedir. Bu kapsamda bir projeniz varsa tek düze olmak yerine dekoratif asfalt kullanarak potansiyel ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilir, gerçek ziyaretçileriniz için unutulmaz anılar oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Asfalt

Baskı asfalt ile desteklendiği zaman asfalt üzerinde harika görüntüler ortaya çıkar ve dekoratif asfalt olarak isimlendirilir. Kullanım alanları ise oldukça fazladır. Düşük maliyetli olması nedeniyle de çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İmkar asfalt türünde olan ve oldukça canlı gözüken dekoratif asfaltlar uzun ömürlü kullanımıyla da bilinmektedir. Yapım aşamasından sonra sık sık bakım yaptırmanıza gerek kalmadan kullanabilirsiniz.

Renkli Asfalt Nasıl Yapılır?

Renkli asfalt nasıl yapılır sorusunun cevabı üç aşamadan oluşmaktadır. İşinde profesyonel olan ustalar öncelikle renkli asfalt uygulanacak alanı bir güzel temizlerler. Bunun nedeni ise asfalt dökülecek yerde pürüz yaşanmaması, dümdüz olmasıdır. Ardından yol üzerinde çukur veya çatlaklar varsa doldurulur. Üzerine asfalt dökülür ve asfaltın kuruması beklenir. Üzerine boya ve desen işlemi de yapılarak işçilik son bulur. Renk ve desenler tamamen kişilerin isteğine göre yapılmaktadır. Katalog seçimlerinden desenleri bulabilir, kendi kafanızda olan deseni de ustalara anlatabilirsiniz. Önden hazırlık yapılarak deseniniz çizilir ve sizin onayınız ile yapımına başlanır. Renkli asfalt fiyatları performansına göre oldukça uygundur. Uzun ömürlü olduğu için ödemeden sonra yıllarca yapıyı kullanabilirsiniz.

Renkli Asfalt Nedir? Faydaları Nelerdir?

Renkli asfalt, asfalt döküm işleminden sonra uygulanan TSE sertifikalı boyalar ile meydana gelmektedir. Yapımındaki amaç ise farklı türde olan yolları birbirinden ayırmaktır. Yaya yürüyüş yolu ile bisiklet yolu buna örnek olarak verilebilir. Renkli asfalt nedir sorusunu böylece cevaplamış olabiliriz. Örnek verdiğimiz bisiklet yolu hangi renk olacağı konusunda da kişilerin kafasında soru işareti oluşmuş olabilir. Türkiye genelinde kaldırım renkleri göz önüne alındığında bisiklet yolunun da rengi aşağı yukarı bellidir. Mavi renk bisiklet yolları için en uygun renk olacaktır. Üzerine eklenen beyaz şeritler ile beraber de gidiş ve geliş yolları belirlenebilir, üzerine bisiklet logosu çizilerek yolun amacı tanıtılabilir. Aynı şekilde daha ağır olacak şekilde araçların bulunduğu kapalı otopark asfalt için de bu uygulama yapılabilmektedir. Renkli zemin üzerine şeritler çizilerek otopark içerisinde araçların hangi yönde ilerlemesi gerektiğini gösterebilirsiniz. Böylece otopark alanı içerisinde karışıklıkları önleyebilir ve kazaların önüne basit bir şekilde geçebilirsiniz.